رویداد سیکاپ هر ساله در تابستان برگزار می‌گردد و کلیه علاقمندان به این حوزه می‌توانند بدون محدودیت سنی در این جشنواره ثبت نام و شرکت نمایند.

متقاضیان پس از ثبت نام با توجه به گروه سنی و سطح علمی خود در گروه‌های مختلف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مربیان، مدیران مراگز آموزشی، کارآفرینان، مدیران استارت آپ ها و دانش آموزان از مخاطبان این جشنواره هستند.

این جشنواره جذاب برای اولین بار در ایران در تابستان ۱۳۹۸ با حضور فعال بیش از ۳۱ شهرستان و نزدیک به ۳۰۰ شرکت کننده و ۹۰۰ مدعو در سالن همایش‌های بین المللی رایزن تهران برگزار گردید.

فستیوال سالانه SiCup در جهت ترغیب دانش‌آموزان، ایجاد شوق آموختن، انگیزه و اشتیاق و کسب تجربه تازه ای در حوزه آموزش در طول سال‌های 1400 – 98 به صورت حضوری و آنلاین طراحی و اجرا شده است.

چالش GE ، بازی اسکرابل، طراحی موقعیت‌های واقعی و چالش برانگیز از مواردی بود که در این رویداد متقاضیان با آن روبرو می‌شوند.

گفتنی است که سیکاپ یک رویداد علمی سرگرمی است که سالانه توسط شتابدهنده راه ابریشم و با حضور و مشارکت مدیران، مربیان و دانش آموزان از سراسر کشور برگزار می‌شود و این رویداد در دو سال گذشته به جهت وجود کرونا به صورت آنلاین برگزار شده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پنجمین رویداد سیکاپ همزمان با دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی اینوتکس وبا عنوان INOTEXICUP در اردیبهشت ماه 1402 برگزار خواهد شد.

بــرنـــامـــه زمـــانـــی